اختتامیه بیست و ششمین همایش بین‌المللی سالانه انجمن مهندسان مکانیک ایران

بیست و ششمین همایش بین‌المللی سالانه انجمن مهندسان مکانیک ایران از سه شنبه چهارم اردیبهشت ۹۷ در تالار امیرکبیر دانشگاه سمنان آغاز شد و پس از سه روز برگزاری سخنرانی‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی و برپایی نمایشگاه دستاوردهای علمی، در این دانشگاه به کار خود پایان داد.

همچنین یکی ازحامیان این همایش انجمن علمی موتور ایران بود که توانست در برگزاری این همایش همکاری های شایانی را با انجمن مهندسان مکانیک ایران داشته باشد.

دبیر بیست و ششمین همایش بین‌المللی سالانه انجمن مهندسان مکانیک ایران روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مقالات برگزیده این همایش با پیشنهاد برگزارکنندگان همایش در آینده و با بررسی های علمی دقیق تر از سوی انجمن مکانیک اعلام و از برگزیدگان تقدیر می شود.
سیف الله سعدالدین گفت : در مدت برگزاری این همایش ۴۸۵ مقاله به صورت سخنرانی و ۳۱۵ مقاله به صورت پوستر ارایه شد و در مجموع ۸۵۰ نفر مهمان بیست و ششمین همایش بین‌المللی سالانه انجمن مهندسان مکانیک ایران بودند که ۲۰ نفر از آن ها از کشورهای خارجی بودند.
وی با اشاره به حضور استادانی از دانشگاه های آمریکا، انگلستان، چین، استرالیا و کانادا، خاطرنشان کرد: ۱۰ کارگاه تخصصی با حضور استادان ایرانی و خارجی و نمایشگاهی از دستاوردهای علمی در رشته مکانیک در ۲۵ غرفه در دانشگاه سمنان برگزار شد.
وی کمک به تجاری سازی ایده های علمی در رشته مکانیک را از اهداف برگزاری این همایش بین‌المللی ذکر و تاکید کرد : به همین منظور در کنار دانشمندان، استادان و دانشجویان رشته مکانیک، از تعدادی از صنعتگران و سرمایه‌گذاران در این همایش دعوت شده بود تا با آخرین دستاوردها در این حوزه آشنایی یابند.
دبیر بیست و ششمین همایش بین‌المللی سالانه انجمن مهندسان مکانیک ایران گفت: در قالب نمایشگاه در این همایش ،دستاوردها و محصولات ایده‌پردازان و فعالان واحدهای فناور با هدف تجاری‌سازی به کمک صنعتگران در واحدهای تولیدی ارایه شد.
وی بیان کرد: هدف از برگزاری این همایش بین‌المللی ارایه آخرین دستاوردهای علمی، تبادل فناوری‌های نوین در حوزه مکانیک، ایجاد ارتباط بین نخبگان و صنعتگران به منظور تبدیل ایده به ثروت، و هم افزایی دانشمندان ایرانی و خارجی با محوریت آخرین پیشرفت‌های علمی در حوزه های مختلف مهندسی مکانیک بود.
دبیر بیست و ششمین همایش بین‌المللی سالانه انجمن مهندسان مکانیک ایران بیان داشت : با توجه به تمرکز دانشگاه های نسل سوم بر تبدیل ایده به ثروت، در این همایش اتخاذ راهبردهایی برای حمایت از تولید داخلی از طریق راهکارهای علمی، کمک به اشتغال‌آفرینی با تجاری سازی ایده ها و درآمدزایی برای دانشمندان با کمک ارتباط بهتر دانشگاه و صنعت هدفگذاری و دنبال شد.
در آیین افتتاحیه این همایش برات قبادیان معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت و عباس علی آبادی مدیرعامل شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران(مپنا) حضور داشتند، دانشگاه سمنان جزء ۱۲ دانشگاه برتر کشور در بخش پژوهش های علمی است و ۱۳ هزار دانشجو و دانشکده مهندسی مکانیک این دانشگاه یکهزار دانشجو و ۲ مجله علمی پژوهشی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *